Soyunma Dolapları


Soyunma Dolabı Modelleri

Soyunma Dolapları Nedir?

Soyunma dolapları birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Hemen hemen tüm işletmeler soyunma dolaplarını kullanmak durumundadırlar. İşletmede ki personel özel eşyalarını muhafaza etmek için dolaba ihtiyaç duymaktadır. İşletmenin çalıştırdığı personel sayısına göre soyunma dolapları farklılık göstermektedir. Aynı zamanda işletmeye gelen müşterilerinde özel eşyalarını koymak için bir dolaba ihtiyaçları vardır. Müşteriler için daha şık ve prtatif bir görünüme sahip soyunma dolapları tercih edilmektedir. Bireysel tüketicilerin verilen hizmetten memnun kamlısı büyük bir önem taşımaktadır.  Böyle bir durumda işletmelerin tercih edeceği çok fazla sayıda soyunma dolapları piyasada yer almaktadır.  İşletmeler ürün seçiminde ekonomik olmasına dikkat etmektedir. Aynı zamanda dayanıklı bir malzemeden yapılmış olması da önemlidir.  Çelik personel ve ekonomik personel gibi çeşitli türlerde soyunma dolapları bulunmaktadır.

Soyunma Dolapları Modelleri Ve Fiyatları

Özellikle spor salonları ve alışveriş merkezlerinde kullanılan soyunma dolapları kullanım amacına göre çeşitlilik göstermektedir. Soyunma dolapları fiyatları ayrıca boyutuna ve hammaddesine göre de farklılık göstermektedir. Örneğin:  tek kapılı soyunma dolapları kullanışlı olmasından kaynaklı olarak tercih edilmektedir. Ebatları 180-42-40 cm’dir.  Genellikle piyasada RAL 7035 gri renginde bulunmaktadır.  Ürünün sac kalınlığı 0.70 mm’dir.  Dış yüzeyi elektrostatik toz boya ile kaplanmaktadır.  Ürün de asma kilit sistemi bulunmaktadır.  Dolap kapılarında havalandırma panjuru ve isimlik yer almaktadır.  Kapılar 180 derece açılma özelliğine sahip olmaktadır.  Hemen hemen aynı özelliklere sahip iki kapılı soyunma dolapları da kullanılmaktadır.  Aralarında fazla bir ücret farkı bulunmamaktadır. Üç kapılı standart soyunma dolabı büyük çaplı işletmelerde tercih edilmektedir.

Diğer soyunma dolapları arasındaki tek fark boyutlarıdır.  Ebatları 180-120-40 cm arasındadır.  Altı kapılı ekonomik soyunma dolapları da uygun fiyatlarından dolayı tercih edilmektedir. Boyutları 200-100-40 cm’dir.  Soyunma dolaplarının fiyatları değişkenlik gösterse de genel olarak 300 TL’den başlayıp 1000 TL’ye kadar artış göstermektedir.  Dolapların üzerinde asma kilit takılması için uygun yonca kilit sisteminin bulunması önem arz etmektedir. Çünkü işletmeler personelin ve müşterilerinin güvenliğinden sorumlu olmaktadır. Bunun için  güvenlikli soyunma dolapları temin etmek durumundadır.