Market Rafları

Görünüm Grid Liste
Sırala
Sayfada ürün

4 Yüzlü Market Rafı

11.000,00 ₺ +KDV

Bitim Ayağı

Çeşitli ürünler için kombin olarak satılan bir üründür.
750,00 ₺ +KDV

Delikli Arka Pano

175,00 ₺ +KDV

Delikli Pano

0,00 ₺ +KDV

Manav Reyonu

0,00 ₺ +KDV

Market Arabası

0,00 ₺ +KDV

Market Kasa Altı

7.500,00 ₺ +KDV

Tekerlekli Market Sepeti

550,00 ₺ +KDV

Unlu Mamul Orta Stant

15.000,00 ₺ +KDV

Ahşap Ekmek Reyonu

15.000,00 ₺ +KDV

Çarpma Turnike

1.450,00 ₺ +KDV 0,00 ₺ +KDV

Çift Taraflı Market Rafı

2.900,00 ₺ +KDV

Kasa Altı

7.500,00 ₺ +KDV

Market Raf Sistemleri ve Fiyatları

Market raf sistemleri günümüzde fiyatları ile en çok tercih edilen raf ürünlerinin başında gelmektedir. Her çeşit market rafları ve market raf fiyatları ile ekonomik ürünler burada..

Market raf sistemleri günümüzde fiyatları ile en çok tercih edilen raf ürünlerinin başında gelmektedir. Buna etken kullanışlı şık ve portatif olmasının da rolü büyüktür. Market rafları market gruplarında, hırdavat sektöründe, kırtasiye alanında, mağazacılıkta kısacası showroom oluşturulabilecek her yerde kullanılmaktadır. Market raf fiyatları konusunda piyasada birçok farklı fiyat olmasını ürün niteliği ve yüksek maliyetler olarak iki nedene bağlayabiliriz. Market rafları kurulumu kolay ve zahmetsizce şıklığı yakalamaktadır. Kullanılacak alanda bir yerden başka bir yere taşımak monte etmek ekstra bir harcama gerektirmez sağlamdır ve yıllarca kullanıma uygundur. Market raflarının tercih edilme sebebinin başlıca kaynağı budur. Bu rafların imalat sürecinde makine parkuru önemli rol oynamaktadır. Market raf imalatını kısaca anlatmak gerekirse;

- Ham sacın işlenme süreci vardır. (kalıp büküm ve presler den geçer. Market rafları arkalıkları pres makinelerinde market raf yada hırdavat rafı olarak tırnakları ve şekillendirmeleri sağlanır. Daha sonra tırnağın ayaklara göre bükümü yapılır. Market raflarının da genişliğe göre ebatlandırılıp bükülmesi bu şekilde işler. Market raflarının şapka ön kapamaları, market raf şapka yan kapamaları, şapka iç rafı, ayak ön kapama da yine aynı aşamalardan geçer.)

- Profillerin işlenip ayak haline gelme süreci vardır. (profillerin ölçüye göre kesiminden sonra profillere rafların ve arka panoların gireceği delikler açılır. Sacın bükülmesi ile elde edilen market raf ayaklarının tabanı profile kaynak edilerek monte olur. Market raflarında ünite sonu yani ayaklarımız temel taşıyıcı görevindedirler.)

- Raf desteğinin işlenme süreci vardır.(ham sacdan market raf ayağına göre yapılmış kalıptan raf desteğinin haddesi ve şekli oluşturulur.)

- Bütün parçaların boyanma süreci vardır. (boyama sürecinde özel kimyalarla market raf aksesuarları temizlendikten sonra iki farklı boyahanede market raf ayakları, market raf rafları, market raf arka panoları, market raf destekleri ve market raf şapka iç rafı beyaz veya krem olarak ana renk de boyanmaktadır. Kalan aksesuarlar ise market raf ön kapama, şapka ön kapama ve şapka yan kapama müşteri isteğine göre renklendirilir. Bu renklerin başlıca en çok kullanılanları; lacivert, turuncu, kırmızı, sarı ve yeşildir. Tabi market rafları için renkli aksesuar kısmı ve ana gövde renkleri müşteri isteğine göre istenilen renklerde de üretilebilir. Boyalar elektrostatik toz boya olup fırınlama tekniği ile yapılmaktadır.)

Market rafları 8 temel elemandan oluşur;

1. Raf arka pano

2. Raf destek

3. Raf tabla (raf)

4. Raf ön kapama

5. Raf şapka

6. Raf şapka iç rafı

7. Raf tabla etiketi

8. Raf ünite ayağı

Üniteler standart ölçülerdedir. Ölçüye göre birkaç farklı ölçüdeki üniteler yerleştirilir en az yer kaybı sağlanır. Market raflarında ölçülendirmeler iki farklı şekildedir. Birinci kalıba göre;

Ünite uzunluğu: 50 cm – 60 cm – 70 cm – 80 cm – 90 cm – 100 cm – 110 cm – 120 cm’dir.

İkinci kalıba göre ise;

Ünite uzunluğu: 55 cm – 75 cm – 95 cm – 125 cm’dir.

Burada dikkat edilmesi gereken husus iki kalıp birbirine uymaz. Market üniteleri birinci kalıpla başlıyorsa birinci kalıp ile devam eder, ikinci kalıp ile başlıyorsa ikinci kalıp ile devam etmek zorundadır.

Market raflarında yükseklik standart olarak 225 cm’dir. Müşteri isteğine göre uzatılıp yada kısaltılabilir. Dikkat edilmesi gereken hususlardan biride ünite sonu kavramıdır. Ünite sonu market ünitelerini her böldüğünüzde sona gelen ayağa verilen addır.

Market ünitelerinin standartı yükseklik 225cm, en değişken, raf sıralaması ise taban 40cm, üst raflar 30 cm – 30 cm – 30 cm – 30 cm ve şapkadan oluşmaktadır. Market rafları fiyatları konusunda bilgi almak isterseniz info@miraraf.com’a mail atabilir en hızlı şekilde teklif alabilirsiniz.


market rafları, market raf sistemleri, market raf fiyatları,market raf modelleri


Market Rafları Alt Kategorileri