Hafif Depo Rafları


Hafif Depo Rafları

Hafif Depo Raf Sistemleri Nedir?

Raf sistemleri çalışma alanlarında büyük bir öneme sahiptir. İşler ile alakalı teçhizat ve takımların depolanması, düzenli ve derli toplu olarak belli bir yerde durması ve arandığında bir malzemenin kolay bir şekilde bulunmasını sağlamaktadır.  Raf sistemleri arasında yer alan hafif depo rafları'nın çalışma alanlarında büyük bir yararı olmaktadır. Bundan dolayı birçok işyerinde kullanılmaktadır.  Hafif depo raf sistemlerinin çeşitli ana malzemelerden üretilmektedir. İş alanlarında ki teçhizat ve takımlar arasında  yük olarak bakıldığında yararlı malzemelerin depolanması gerekmektedir. Bu urumda hafif depo rafları ön plana çıkmaktadır.

Hafif Depo Rafları Üretimde Kullanılan Ana Malzemeler

Hafif depo raf sistemleri imalat edilirken farklı farklı malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler  çalışma alanlarına göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; Su, yangın ve ve yanıcı maddelerle alakalı alanlarda ateşe ve suya  dayanıklı olan raf sistemlerinin üretilip satışa sunulması gerekmektedir.  Ağır yükler için kullanılan depo malzemeleriyle hafif yük depo malzemeleri ayrı ayrı depolama sistemlerine sahip olmaktadır. Böylece bir çok farklı iş alanında kullanıma sunulmaktadır. üretilerek birçok iş alanında kullanıma sunuluyor. Bu depo sistemleri uluslar arası standartlar tarafından  belirlenen ölçü ve boyutlara göre faaliyet kapsamında değerlendirilmektedir.  Bundan dolayı depo yük sistemleri üretim ve kullanım aşamalarında önem arz etmektedir. Hafif depo rafları genellikle çelik ve metalden yapılmaktadır.

Hafif Depo Rafları Modelleri

İşletmenin ihtiyacına göre farklı modellerde hafif depo rafları üretilmektedir. Örneğin; 4 adet rafı olan ürünün raf cinsi galvaniz sac tipi olmakla birlikte maliyeti yüksektir. Derinlik 50 cm, uzunluk 150 cm ve yükseklik 200 cm olmak üzere ayarlanabilir kat özelliği bulunan rafın şık bir görünümü vardır. İnternet sitelerinde ortalama satış fiyatı 600 TL ile 1000 TL arasında olmaktadır.  Raf taşıma kapasitesi arttırıldığında fiyatta da bir artış görülmektedir. Tek bir rafın taşıma kapasitesi 400 kg olan depo rafı dayanıklılığa karşı direnç gösteren malzemeden yapılmıştır. Ortalama hafif depo raf fiyatı 1.500 TL ile 2.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.