Cıvatalı Raflar

Görünüm Grid Liste
Sırala
Sayfada ürün

Çelik Raf

0,00 ₺ +KDV

Cıvatalı Raf Sistemleri

Civatalı raf sistemleri küçük çaplı işletmelerin depolarında  tercih edilen bir raf sistemidir.  Raf sistemi raf tabalalarının ayaklara bağlanmasıyla oluşmaktadır. Kullanışlı, basit ve kolay bir şekilde sökülüp takılabilen tekrardan montajı yapılabilen civatalı raflar olduça ekonomiktir Bu raf sisteminde 4 adet L profil ayaklar bulunmaktadır. Ayakların kalınlıkları taşınan yüklere göre değişkenlik göstermektedir. 1.5 mm ile 2 mm arasında ayak kalınlıkları değişmektedir. Civatalı raf sisteminin ana omurgasını L profil ayaklar ve onları üzerindeki dikey ve yatay delikler oluşturmaktadır. Bu delikler kullanılarak tablalar ayaklara bağlanmaktadır. İstenilen raf aralığının oluşmasında bu durum büyük bir rol  oynamaktadır.  Civatalı raf tablaları farklı kalınlıkta ve ölçülerde olabilmektedir. Taşıma kapasitesine göre istenilen ölçü tercih edilmektedir.  Raf tablalarının kalınlıkları 0.70 mm kalınlığından başlayıp 2 mm kalınlığa kadar çıkabilmektedir.  Profil ayaklar ve raf tablaları DKP özelliğinde olup rulo sac yada paketlerin işlenmesinden oluşmaktadır. Büküm ve delik delme işlemlerinden sonra profil ayaklar ve tablalar oluşmaktadır.

Civatalı raflardaki bulunan delikler sayesinde L profil ayaklara bağlantı sağlanmaktadır. Raf ayaklarının yükseklikleri genelde 200 -250-300 cm arasında olmaktadır. Civatalı raf sistemindeki L profil ayaklar raf tablalarına cıvata ve somun ile bağlanmaktadır. Genellikle M13 cıvata kullanılmaktadır. Cıvata özel vidalama aletleriyle veya başlı anahtar yardımıyla sıkma işlemi gerçekleştirilmektedir. Civatalı rafların mutlaka duvarla arasında bir bağlantı yapılmalıdır. Çünkü deprem gibi bir doğal afet gerçekleştiğinde düşme riskinin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Civatalı rafları oluşturan L profil ayakların ve raf tablaların dış yüzeylerinin elektrostatik toz boyayla kaplanması gerekmektedir. Ürünler boyama işleminden geçmeden önce pasivasyon ve yağ alma gibi işlemlerden geçmektedir. Bu işlem yapılmadan önce boyama işlemi yapılırsa, ürünler kısa bir süre sonra paslanmaya başlamaktadır.

Civatalı Raf Sistemleri Fiyatları

Taşıma kapasitesi, yapım aşamaları ve modellerine göre civatalı raf sistemleri fiyatları değişkenlik göstermektedir. Ancak genel de uygun fiyatlarda satılmaktadır. 100 TL ile 300 TL arasında fiyatları değişmektedir. Kullanım amacına hitap etmesinin yanında şık ve portatif bir görünüme sahip olması da önem taşımaktadır. Tüm detaylar ve bilgiler için lütfen bizimle irtibat kurunuz.