Ahşap Raf Sistemleri

Ahşap Raf Sistemleri

Bu sistemler görsellik açısından en çok ön plana çıkan raf ürünlerinde biridir. Ahşap raf sistemleri kullanım yeri olarak geniş, yaratıcılık bakımından ise sınırsız bir hayale dayanmaktadır. Günümüzde birçok üretici firma olması dolayısıyla ahşap raf sistemlerinin tasarımları çokça artmaktadır. Bu sistemlerin tasarımları çeşitlidir ve sınırlamak mümkün değildir. Ahşap rafların çeşitliliğini sınırlamak, ahşap sanatına ve raf sistemlerine aykırı bir durumdur.

Ahşap raf almaya karar verdiğiniz de bu sistemlerin üretimine çok önem veren bir firmayla çalışmanızı öneririz. Bu sistemler tecrübeli bir ekiple tasarlanıp hazırlanmış olmalı, müşterinin memnuniyeti ve hayal gücüne odaklı ürün olmalıdır. Bu sistemlerde harmanlanmış obje uygulaması ve çok renklilik gibi işlemlerin olması da mümkündür. Birçok çeşit ürünü olan ahşap rafların, bulunduğu alanda ambiyans için en uygun olan rafı seçebilmektesiniz (alüminyum, metal ve cam gibi). Günden güne yaygınlaşan ahşap raf sistemlerinin kullanılmadığı ortam yok denecek kadar azdır. Ofis dekorlarında, ev dekorlarında, mağazacılıkta, araç dekorlarında ve daha pek çok alanda ahşap raf sistemlerine rastlamak mümkündür. Ahşap raf piyasasında 18 mm ile 30 mm arasında olan kalınlıktaki ürünler daha fazla tercih edilmektedir.

Raf sistemlerinde ahşap ürün üretmek için mdflam ve suntalam kullanılmaktadır. Bunlar üzerinde ölçülendirilme ve bantlama işlemi yapılmaktadır. Bu işlemlerden sonra toplama ya da işleme uygulamaları yapılmaktadır. Günümüzde pek çok ahşap raf üreten firma vardır ve bu firmaların öncelikli olarak önem verdikleri husus müşteri memnuniyetidir. Müşterilerden gelen istek üzerine standart ya da özel üretim yapılmaktadır. Bu firmalar ahşap raf sistemleri üretiminde standart ürün olarak ahşap duvar ünitesi, ahşap orta stantlar, ahşap kanallı pano ünitesi ve vitrin sistemlerini imal etmektedirler. Ayrıca metrekare hesaplamasına tabi tutularak bu firmalarda kolon kaplama ve kanallı pano üretimi de yapılmaktadır. Tabi bu ürünlerden herhangi birine sahip olmak istiyorsanız, her ürün için yetkili firmadan özel olarak ölçü ve sipariş aldırmanız gereklidir. Kanallı pano sistemleri mdflam ya da suntalam üzerinde freze yardımı ile kusursuz bir şekilde açılmaktadır ve açılan kanallara alüminyum yerleştirilerek işlem tamamlanmaktadır.


Bu yazı ile ilgili ürünler
0 Yorum "Ahşap Raf Sistemleri"

Yorum yapın.

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML çevrilemedi!

Kutu içindeki karakterleri girin: